Atlantis
Céline Louis Ferdinand Doležal Miloš Duteurtre Benoit Grass Günter Hilský Martin Kabeš Petr Kareninová Anna Kundera Ludvík Kundera Milan Pound Ezra Rotrekl Zdeněk Švanda Pavel Trefulka Jan Urbánek Zdeněk Vaculík Ludvík
 
vyhledávání
 

Uživatel: nepřihlášen

Nákupní košík: 0 Kč

 
VII] ABC četby

VII] ABC četby

Ediční řada: Dílo Ezry Pounda
Z angličtiny přeložila a komentářem opatřila Anna Kareninová
Originál: ABC of Reading (New Directions, New York 1960, s přihlédnutím k vydání z roku 1987)
308 s., vázaná v plátně, s přebalem, 130 x 210 mm
2004, 1. vydání
ISBN: 80-7108-242-2, 231. publikace
EAN: 9788071082422

V ABC četby klade Pound základní otázky po smyslu literatury, jazyka a kultury, inspirativním a originálním způsobem na ně odpovídá a svá tvrzení dokládá ukázkami ze světových klasiků.
Kniha se u nás nepochybně stane nepostradatelným pomocníkem učitelů a studentů literatury, kteří chtějí kriticky myslet a pracovat.
Ezra Pound (1885 Spojené státy-1972 Itálie), Američan a velký Evropan, prolínal Evropu s Amerikou i Dálným východem. Studoval románské literatury, středověkou latinu, okcitánštinu. Ovlivnil americkou i evropskou poesii. Většinu života strávil v Itálii. Vedle práce na monumentálním básnickém díle, rozsáhlé skladbě Cantos, překládal, inicioval literární časopisy, pomáhal vydávat neznámé autory (mezi ně patřili například Joyce nebo Eliot), psal svébytné eseje, kterými chtěl zvyšovat úroveň vzdělanosti. Sestavoval nejrůznější antologie. Pořádal koncerty, vyučoval mladé lidi, kteří mu naslouchali jako žáci jeho "Ezuverzity".

 
Za 50 % v Antikvariátu    Doporučená cena 315 Kč  -15 %   268 Kč Není na skladě   Chci zprávu, až bude v prodeji