Atlantis
Céline Louis Ferdinand Doležal Miloš Duteurtre Benoit Grass Günter Hilský Martin Kabeš Petr Kareninová Anna Kundera Ludvík Kundera Milan Pound Ezra Rotrekl Zdeněk Švanda Pavel Trefulka Jan Urbánek Zdeněk Vaculík Ludvík
 
vyhledávání
 

Uživatel: nepřihlášen

Nákupní košík: 0 Kč

 

Květoslav Chvatík

Chvatík Květoslav
Květoslav Chvatík, 19. ledna 1930 Bystřice pod Hostýnem — 18. ledna 2012 Kostnice. V 60. letech pracoval ve Filozofickém ústavu v Praze a přednášel na Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Jeho tématy byla česká meziválečná avantgarda a estetika pražského strukturalismu. Po srpnu 1968 byl z politických důvodů propuštěn, nesměl přednášet. Odešel do zahraničí, kde působil na univerzitách v Kostnici, Mnichově a Klagenfurtu a psal o novinkách české literatury do exilového tisku, zejména do římských Listů a do Proměn. V Praze vydal řadu prací k problémům moderního umění a jeho teorie, především Smysl moderního umění (1965), Strukturalismus a avantgarda (1970), a se Zdeňkem Pešatem uspořádal antologii Poetismus (1967). V zahraničí vydal Tschechoslowakischer Strukturalismus (München 1981), Mensch und Struktur (Frankfurt/M. 1987) a antologii Die Prager Moderne (Frankfurt/M. 1991). Po listopadu 1989 vydal Atlantis jeho monografii Svět románů Milana Kundery (1994), jež byla přeložena do němčiny, francouzštiny, španělštiny, italštiny, maďarštiny a korejštiny. Nakladatelství Host vydalo druhé, rozšířené vydání jeho základní práce Strukturální estetika (2001). V nakladatelství Torst vyšel soubor jeho studií Od avantgardy k druhé moderně (2004). V roce 2008 vychází v Atlantisu druhé, upravené a rozšířené vydání Světa románů Milana Kundery.
 

Kniha vzpomínek a příběhů

Kniha vzpomínek a příběhů

184 s., brožovaná s přebalem

Vzpomínková knížka, o lidech nejbližších i o osobnostech české kultury.

 
Za 50 % v Antikvariátu    Doporučená cena 168 Kč  -15 %   143 Kč    OBJEDNAT

Svět románů Milana Kundery

Svět románů Milana Kundery

204 s., vázaná s přebalem

Obsáhlý literárněvědný esej o dílech Milana Kundery a světových ohlasech na tato díla. Druhé, upravené a rozšířené vydání.

 
Doporučená cena 257 Kč  -15 %   219 Kč    OBJEDNAT

Svět románů Milana Kundery

Svět románů Milana Kundery

160 s., vázaná s přebalem

Obsáhlý literárněvědný esej o dílech Milana Kundery a světových ohlasech na tato díla.

Kniha je rozebraná. Můžete si ji půjčit v knihovně nebo zadat požadavek v antikvariátu.

 

Videozáznam z večera
„Unesený Západ
Milana Kundery,
v českém překladu
Anny Kareninové“,
který se konal 19. června 2023 ve Francouzském institutu v Praze

Unesený Západ
Obchod